ManiaLink.forumz.ro
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
ManiaLink.forumz.ro


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ce Parere Ai De Server ?

In jos 
+4
s3zion3_ultra
Teg
danimaxxx
Soul Reapers
8 participan?i
AutorMesaj
Soul Reapers
Senior Member
Senior Member
Soul Reapers


Numarul mesajelor : 129
Varsta : 34
Data de inscriere : 21/05/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeMier Mai 21, 2008 12:05 pm

Dativa cu parerea despre server pana la limita bunului simt.
Sus In jos
https://manialink.forumgratuit.ro
danimaxxx
Member
Member
danimaxxx


Numarul mesajelor : 56
Location : San Severin
Data de inscriere : 25/05/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeDum Mai 25, 2008 5:21 pm

Prea Ceas
Sus In jos
Teg
Junior Member
Junior Member
Teg


Numarul mesajelor : 38
Location : Bacau
Data de inscriere : 25/05/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeDum Mai 25, 2008 6:51 pm

Arrow Bun
Sus In jos
s3zion3_ultra
Junior Member
Junior Member



Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 16/08/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: ce parere ai de server?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeSam Aug 16, 2008 11:30 pm

e marfa serveru
Sus In jos
anonymus_boy
Junior
Junior
anonymus_boy


Numarul mesajelor : 6
Data de inscriere : 16/08/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeSam Aug 16, 2008 11:31 pm

Serverul nostru se va putea compara in curand cu CZONE , COMTEL , OPAL sau alte servere extrem de cunoscute din tara .
Sus In jos
-HaTe-
Junior
Junior



Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 17/08/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeDum Aug 17, 2008 7:39 pm

Sunteti de-abia la inceput si faceti afirmatii de genul asta. Nu spun ca nu poate sa fie asa, doar va dau niste sugestii daca vreti sa ajungeti cei mai buni :
1. Serverul sa fie non-stop. Am vazut ca scrieti ca e non-stop, dar am vrut sa intru acum si ... nu merge.
2. Pentru ca un server sa fie bun va trebuie 2 lucruri : jucatori buni si admini buni. Jucatori buni se gasesc, admini mai putin.

PS : Cel mai bun server de la noi mi se pare xs, este semi-privat, si eu eram printre cei mai praf de pe-acolo cand jucam acum vreun an. Si eu consider ca nu ma fac de ras la cs. Daca o sa-mi mearga serverul f. posibil sa jucam.
Sus In jos
Soul Reapers
Senior Member
Senior Member
Soul Reapers


Numarul mesajelor : 129
Varsta : 34
Data de inscriere : 21/05/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeDum Aug 17, 2008 8:06 pm

-HaTe- da ne poti ajuta cu comunitatea noastra e la inceput Macar sa cautam un Host sa hosteze serv esti bine venit aici id meu NwoSoul_Reapers
Sus In jos
https://manialink.forumgratuit.ro
danimaxxx
Member
Member
danimaxxx


Numarul mesajelor : 56
Location : San Severin
Data de inscriere : 25/05/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeDum Aug 17, 2008 8:23 pm

Ar fii bine sa gasim un host pentru server . cheers
Sus In jos
<W>rEd
Junior
Junior
<W>rEd


Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 17/08/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: nelamurire   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeDum Aug 17, 2008 11:42 pm

care imi da si mie ip de la server ca nu merege nu il gaseste
Sus In jos
-HaTe-
Junior
Junior



Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 17/08/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeLun Aug 18, 2008 7:43 am

Soul Reapers a scris:
-HaTe- da ne poti ajuta cu comunitatea noastra e la inceput Macar sa cautam un Host sa hosteze serv esti bine venit aici id meu NwoSoul_Reapers

Stiu 2 firme care se ocupa de hostat servere : http://www.gameszone.ro/servicii si http://arenagames.ro/?page=servicii (contra cost bineinteles).

Bafta Wink
Sus In jos
Soul Reapers
Senior Member
Senior Member
Soul Reapers


Numarul mesajelor : 129
Varsta : 34
Data de inscriere : 21/05/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeLun Aug 18, 2008 8:10 am

O sa vad ce putem face o sa vb cu ceilatii pe mess sa punem cate o suma de bani fiecare . afro
Sus In jos
https://manialink.forumgratuit.ro
ShULTz
Junior Member
Junior Member
ShULTz


Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 16/08/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeLun Aug 18, 2008 8:14 am

e bun Serverul dar e mai bine sa-l hosteze cineva scratch
Sus In jos
Teg
Junior Member
Junior Member
Teg


Numarul mesajelor : 38
Location : Bacau
Data de inscriere : 25/05/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeLun Aug 18, 2008 8:49 am

Sa punem fiecare cate o suma de bani bom
Sus In jos
-HaTe-
Junior
Junior



Numarul mesajelor : 3
Data de inscriere : 17/08/2008

Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitimeLun Aug 18, 2008 8:58 pm

E mult mai bine sa fie hostat de o firma, daca il hosteaza cineva pe PCul propriu e clar. Chiar daca face un server separat, tot mai sunt probleme cu netul (firmele calumea au 2 provideri, daca pica de la unul au backup) sau curentul (firmele care se respecta au propriul generator de curent).

Si sa puneti toti bani ... daca faceti asa va garantez ca nu o sa tina serverul mai mult de 6 luni (daca tine si atat). Se isca certuri (cum au fost pe alte srv pe care am mai jucat, si pana la urma din cei 4 care plateau pt srv 2 au ramas pe srv respectiv si ceilalti 2 si-au facut ei alt server. In 2 luni s-au desfiintat ambele servere Smile ). Ideal ar fi sa fie o singura persoana care sa plateasca, care are salariu astfel incat 2 milioane sa nu se simta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ce Parere Ai De Server ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce Parere Ai De Server ?   Ce Parere Ai De Server ? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ce Parere Ai De Server ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Lista moduri cstrike
» Server pe linux
» -Server-ul nu apare la FAVORITES-
» Ceas si data pe server
» addons public server

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ManiaLink.forumz.ro :: ManiaLink Servere :: ManiaLink.forumz.ro Non-Stop-
Mergi direct la: